sztrum.pl

Dom i Ogród

Nieruchomości

Lista kontrolna podczas odbioru mieszkania

W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na zakup swojego własnego mieszkania. Z całą pewnością jest to bardzo dobre rozwiązanie, jednak należy się do niego w odpowiedni sposób przygotować. Przede wszystkim podczas odbioru mieszkania warto sprawdzić wszystkie niezbędne elementy. Dobrze dowiedzieć się nieco więcej na ten temat.

Odbiór lokalu

Odbiór techniczny lokalu to bardzo istotne wydarzenie, do którego warto się w odpowiedni sposób przygotować. Przede wszystkim taki odbiór powinien odbyć się w światle dziennym, a nie wieczorem, gdy oświetlenie jest sztuczne. Bez wątpienia jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ dzięki temu możliwe jest bardzo dokładne sprawdzenie wszystkiego. W świetle dziennym widoczne są również wszystkie niedociągnięcia, na które należy zwrócić swoją szczególną uwagę. Oprócz tego na odbiór techniczny lokalu powinno się poświęcić stosunkowo dużą ilość czasu, aby niczego nie przeoczyć.

Wielkość lokalu

Kolejnym bardzo istotnym aspektem podczas odbioru lokalu mieszkalnego z całą pewnością jest jego wielkość. Powinna ona się zgadzać z wielkością, która zawarta jest w projekcie. Jest to bardzo istotne, ponieważ to właśnie na podstawie wielkości lokalu określana jest kwota zapłaty za niego. Najczęściej stawki są podane za jeden metr kwadratowy powierzchni lokalu. W przypadku sporych różnic warto również negocjować kwotę zapłaty, żeby w żaden sposób nie być na tym stratnym.

Ściany i sufity

Odbiór mieszkania lista kontrolna obejmuje również takie elementy jak ściany i sufity. Warto je w odpowiedni sposób sprawdzić, aby wiedzieć, że wszystko jest zrealizowane zgodnie z planem. Tynki w mieszkaniu najlepiej sprawdzać w świetle dziennym, ponieważ wtedy wszystko jest odpowiednio widoczne. Dzięki temu można zaobserwować wszelkie niedociągnięcia, które powstały podczas prac remontowych w danym lokalu mieszkalnym. Oprócz tego należy również sprawdzić czy ściany trzymają pion oraz czy kąty są proste.

Okna i drzwi

Kolejnymi bardzo istotnymi elementami lokalu mieszkalnego, które powinno się sprawdzić podczas jego odbioru technicznego są okna i drzwi. Należy przede wszystkim upewnić się, czy nie powstały na nich żadne uszkodzenia, ponieważ jest to bardzo istotna kwestia. Oprócz tego warto również dowiedzieć się, czy są one w pełni szczelne. Jeśli nie to na późniejszym etapie mogą pojawić się pewne problemy z dogrzaniem mieszkania. Dlatego warto o to wcześniej zadbać i sprawdzić wszystkie niezbędne elementy. Dzięki temu będzie się mogło uniknąć wystąpienia w przyszłości różnego rodzaju problemów.