sztrum.pl

Dom i Ogród

warszawa
Nieruchomości

Jakie są ceny nieruchomości na Ochocie?

Poszukując mieszkania dla siebie lub z przeznaczeniem inwestycyjnym, zwykle istotna jest lokalizacja. Wybieramy konkretną, analizując plusy i minusy danej okolicy. Ponadto, drugim najważniejszym czynnikiem jest oczywiście cena.

Kiedy wybór lokalizacji mamy już za sobą, pozostaje nam poznać plusy i minusy danego miejsca by móc następnie skupić się na możliwościach naszego budżetu. Warto poznać ceny mieszkań zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym by mieć punkt odniesienia i być może zmienić zdanie. A jakimi cenami może pochwalić się ta dzielnica Warszawy? Przekonajmy się.

Ile kosztuje mieszkanie w tej dzielnicy na rynku wtórnym?

Jeśli kierujemy się zasadą by kupić przyzwoite mieszkanie, bez przeprowadzania niezbędnych remontów, rozpiętość cenową warto podzielić na wielkość mieszkania ujętą w ilości pomieszczeń. Mieszkania 1-pokojowe (kawalerki) o wielkości 20-35 mkw., znajdziemy w cenach od 10 200 zł nawet do 14 000 zł. Wszystko zależy oczywiście od standardu wykończenia i wyposażenia mieszkania. Zatem koszt mieszkania będzie zaczynał się już od 204 tys. zł.

2-pokojowe mieszkania, o wielkości 38-55 mkw., znajdziemy w przedziale cenowym od 10 500 zł do 13 800 zł. Wobec tego koszty mieszkań 2-pokojowych będziemy mogli nabyć już od 399 tys. zł.

3-pokojowe mieszkania, o wielkości od 56- 70 mkw., są dostępne w cenach od 9 900 zł do 13 500 zł/mkw., co pozwala na znalezienie mieszkania w cenie już od 554 tys. zł. Naturalnie, przy jeszcze większych 4 czy 5-pokojowych mieszkaniach, ceny za metr mogą być jeszcze atrakcyjniejsze.

Jak kształtują się ceny mieszkań na rynku pierwotnym?

Decydując się na mieszkanie w stanie deweloperskim, musimy pamiętać, że staniemy przed wyzwaniem wykończenia i wyposażenia mieszkania. Jednakże plus jest taki, że nikt przed nami w nim nie mieszkał. Ceny, którymi rządzi się rynek pierwotny w tej dzielnicy Warszawy są następujące:

Kawalerki o wielkości 20-35 mkw., kupimy już przedziale cenowym od 10 300 zł do 12 500 zł – zatem przyjemną, nową kawalerkę kupimy już za 206 tys. zł. Mieszkania 2-pokojowe, o wielkości 38-55 mkw., mamy szansę kupić za cenę od 10 200 zł do 13 900zł/mkw., co przekłada się na koszt, zaczynający się od 387 tys. zł.

Zaś 3-pokojowe mieszkania, których metraż określimy w przedziale 56-70 mkw., znajdziemy w cenach od 9200 zł aż do nawet 14 500 zł, co pozwala znaleźć wymarzone M od 515 tys. zł. Przy jeszcze większych, rodzinnych mieszkaniach – całkowity koszt mieszkania mamy szansę negocjować z deweloperem. Do mieszkań zwykle chętnie nabywamy miejsca postojowe i komórki lokatorskie- to doskonała szansa na zdobycie rabatu.

Czy warto mieszkać w tej części Warszawy, znając koszt metra kwadratowego?

Znając atuty dzielnicy i wiedząc, jakiego metrażowo mieszkania szukamy, pozostaje tylko wybrać- rynek pierwotny lub wtórny. Wiedząc z jakimi ograniczeniami wiąże się mieszkanie „używane” a jaką przewagę ma mieszkanie nowe, to tak naprawdę od naszych oczekiwań zależy decyzja. Sama dzielnica ma wszystko, czego potrzeba do wygodnego i przyjemnego życia.

Sprawdź ofertę nowych mieszkań na Ochocie: https://rynekpierwotny.pl/s/nowe-mieszkania-warszawa-ochota/