sztrum.pl

Dom i Ogród

Dom

Jakie szkło wybrać do kabiny prysznicowej?

Kabina prysznicowa jest kabiną oszkloną. Dobierając odpowiedni jej rodzaj bardzo często stajemy przed wyborem szkła, z którego powinna być ona wykonana. Samych rodzajów tego typu materiału jest bardzo dużo, jest wersja matowa, przeźroczysta, z wzorami lub kolorowa.
Na co należy więc zwrócić uwagę i jakie szkło wybrać do kabiny prysznicowej?

Z czego można wybierać?

Producenci kabin prysznicowych, wychodząc na przeciw swoim klientom, proponują im bardzo szeroką gamę rodzajów szkła do kabiny prysznicowej. Każdy rodzaj ma zarówno swoje wady, jak i zalety i odpowiada komu innemu i komu innemu pasuje do jego wystroju łazienki. W bogatej ofercie znaleźć można:
– Float oraz Optiwhite, oznaczające szkło przejrzyste,
– satynowe,
– barwione na kolor grafitowy lub brązowy,
– ornamentowe,
– piaskowane,
– grawerowane.
Jest więc zatem z czego wybierać, bo każdy rodzaj szkła znacznie różni się od siebie.

Jakie szkło wybrać?

Najbardziej popularnym i najczęściej wybieranym rodzajem szkła jest szkło przeźroczyste, czyli inaczej czyste lub bezbarwne. Jest to szyba gładka, na której krawędziach zaobserwować można lekko zielony odcień, który powstał w wyniku zawartości tlenków żelaza. Im szyba jest grubsza tym ten odcień jest bardziej widoczny.

Kabina z takim szkłem nie gwarantuje intymności i w pełni eksponuje swoje wnętrze, nawet z osobą kapiącą się. Mimo tego faktu, wiele osób uważa, że taki rodzaj szkła jest ekskluzywny i bardzo elegancki. Dlatego kabiny tak oszklone cieszą się największą popularnością.
Zdecydowanie się na szkło satynowe, pozwala na ukrycie osadów, powstałych na wewnętrznej stronie szkła. Ten rodzaj, dzięki swojej zalecie, też cieszy się popularnością. Ponadto satyna na szkle daje poczucie intymności. Wadą tego typu szkła jest to, że nie nadaje się ono do małych łazienek, ponieważ jeszcze bardziej może je zmniejszyć, poprzez odcięcie danej przestrzeni.

Szkło barwione powstaje w wyniku barwienia go już w procesach produkcyjnych. Najczęściej uzyskać można kolor brązowy, grafitowy lub niebieski. Dodatkowo wybrać można tez do kabiny szkło ornamentowe. Zaletą jego jest półprzejrzystość oraz różnorodność wzorów, które idealnie można dopasować do wzorów ze ścian swojej łazienki.
Mamy też w ofercie producentów szkło piaskowane i grawerowane, na które, poprzez określone metody produkcyjne, nakładane są stałe wzory.

Jest więc w czym wybierać i na pytanie: jakie szkło wybrać do kabiny prysznicowej? Odpowiedź jest prosta: takie jakie będzie się podobać i jakie będzie pasować do wystroju łazienki.