sztrum.pl

Dom i Ogród

Budownictwo

Jak zrobić meble ogrodowe z palet?

Meble ogrodowe z palet od kilku już lat bija rekordy popularności. Nie ma się czemu dziwić! Meble wyglądają bardzo atrakcyjnie, a jednocześnie dobrze wykonane są wygodne i pięknie komponują się z wieloma stylami w ogrodzie. Jak zrobić meble ogrodowe z palet?

Czego potrzebujemy?

Zastanawiając się, jak zrobić meble ogrodowe z palet najpierw trzeba ustalić, jakie meble będą idealne w naszym ogrodzie lub na tarasie.

Na niewielki taras sprawdzą się małe fotele, które będą pasowały do przestrzeni, która nie zachwyca rozmiarem. Warto również pomyśleć o stoliku, na którym postawimy zimny napój czy filiżankę kawy.

Większy ogród oraz duży taras to również większe możliwości. Warto pokusić się o zbudowanie z palet ławki, na której będzie mogło usiąść kilka osób.

Ciekawym meblem jest również huśtawka, która jest koniecznością w każdym ogrodzie, nie tylko tym, gdzie często bawią się dzieci. Dorośli również lubią spędzać letnie popołudnia leniuchując na huśtawce.

Jak zacząć?

Zgromadzenie potrzebnego materiału nie jest trudnym zadaniem. Niestety czasem trzeba uzbroić się w cierpliwość, gdyż może zająć dużo czasu.

Bardzo często stare palety możemy otrzymać w sklepach, czy na placach budowy. Nie jest to towar, którego znalezienie jest dużym problemem.

Zastanawiając się, jak zrobić meble ogrodowe z palet należy przede wszystkim zacząć od wyszlifowania palet. Zadbanie, by palety były gładkie to nie wyłącznie kwestia estetyki. Jest to również kwestia bezpieczeństwa. Drzazgi wychodzące z palet nie są przyjemne.

Szlifowanie palet ręcznie to duże wyzwanie i trudna praca. Wykonanie tego zadania szlifierką elektryczną jest dużo łatwiejsze. Na początek należy skorzystać z papieru, który ma duże ziarno, a wykończyć papierem o drobnym ziarnie. Dzięki temu nasze siedziska będą idealnie gładkie.

Do budowy mebli ogrodowych z palet niezbędne będą gwoździe różnej długości. Przymocowane gwoździami palety nie powinny się rozpadać.

Wykończenie – estetyka również ma znaczenie

Ostatnim elementem pracy przy meblach z palet jest malowanie. Bardzo ciekawie wyglądają meble w naturalnym, drewnianym kolorze. Planując pozostawienie naturalnego koloru warto polakierować palety, by zabezpieczyć je przed działaniem wilgoci. Można użyć lakierów, które zachowają naturalny odcień drewna lub delikatnie je przyciemnią, podkreślając słoje.

Bardzo ciekawie wyglądają również kolorowe meble z palet. Kto powiedział, że meble muszą być naturalne? Im więcej koloru w ogrodzie, tym bardziej bajkową przestrzeń możemy stworzyć. Pomysł kolorowych mebli na pewno spodoba się dzieciom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.