sztrum.pl

Dom i Ogród

jaki kosmetyk na prezent
Budownictwo

Jaki kosmetyk na prezent dla nastolatki?

W życiu każdego rodzica w końcu przychodzi ten moment, w którym jego dziecko zaczyna dorastać. Z małego berbecia staje się prawdziwym nastolatkiem. Zmienia się wtedy zarówno jego wygląd, jak i jego potrzeby, które nierzadko wynikają właśnie z uzyskania odmiennej i dojrzalszej już prezencji. Nastolatki chcą ją zwykle podkreślać, dlatego w pewnym momencie wręcz buntują się na widok typowych produktów pielęgnacyjnych dla dzieci. W takim momencie warto zaproponować im odpowiednie dla nich artykuły. A jaki kosmetyk na prezent dla nastolatki będzie dobrym pomysłem?

Kosmetyki dla nastolatek, tak jak i niemalże wszystkie inne kosmetyki, można podzielić na te przeznaczone do pielęgnowania ciała oraz na te przeznaczone wyłącznie do pielęgnowania skóry twarzy. Dziś zajmiemy się tymi drugimi. A muszą one sprostać naprawdę poważnym wymaganiom młodej cery, która zwykle jest cerą z niedoskonałościami, produkującą spore ilości sebum. Ale uwaga. Nie zawsze musi tak być. Błędem jest automatyczne sięganie po kosmetyki do cery trądzikowej, bez wcześniejszego sprawdzenia, jaka ta skóra rzeczywiście jest. A pielęgnacja musi być dopasowana nie tylko do wieku, ale przede wszystkim do właściwości i potrzeb skóry. Zupełnie inaczej dba się przecież o skórę suchą, a inaczej o tę typowo tłustą.

Jaki kosmetyk na prezent dla nastolatek? Wśród podstawowych kosmetyków do pielęgnowania twarzy nastoletniej pojawią się jednak na pewno trzy artykuły: żel do mycia, tonik (lub hydrolat) oraz krem. Któryś z tych produktów na pewno przyda się każdej dziewczynie, a także i… chłopakom!

dyrbergkern.pl