sztrum.pl

Dom i Ogród

Budownictwo

Jak wybrać wygodne łóżko do sypialni?

Komfortowy sen jest podstawą zdrowia. To dzięki spaniu w dobrych warunkach budzimy się wypoczęci, zadowoleni i pełni energii do pokonywania wyzwań, jakie stawia przed nami nowy dzień. Jak wybrać wygodne łóżko do sypialni?

Rozmiar ma znaczenie

Wygodne łóżko do sypialni powinno mieć przede wszystkim dobrze dobrany rozmiar. Dla jednej osoby łóżko powinno mieć 90 cm, dla dwóch 160 cm.

Niestety nie wszystkie sypialnie są na tyle duże, że możemy pozwolić sobie na takie wymiary łóżka. Bardzo często decydujemy się na łóżka mniejsze. 140 cm jest rozmiarem bardzo często wybieranym dla dwóch osób, a 80 cm dla jednej.

Chcąc czuć się wyjątkowo komfortowo można zdecydować się na wykonanie łóżka na zamówienie. Wtedy możemy dostosować wymiary do swoich potrzeb. Trzeba jednak liczyć się z większymi kosztami nie tylko łóżka, ale również materaca.

Zagłówek – wieczorne czytanie

Wygodne łóżko do sypialni musi mieć również zagłówek, który zapewni komfort, gdy chcemy w łóżku posiedzieć. Ma to ogromne znaczenie dla wszystkich miłośników książek, którzy nie umieją zasnąć bez przeczytania chociaż kilku stron.

Zagłówki tapicerowane są bardzo estetyczne i jednocześnie wygodne. Decydując się jednak na taki zagłówek trzeba bardzo dokładnie przyjrzeć się tkaninie, z jakiej jest wykonany. Ważne jest, by była łatwa do utrzymania w czystości.

Rama łóżka

Dobrym wyborem jest łóżko drewniane. Warto wtedy zdecydować się na ramy sosnowe, dębowe lub bukowe. Bardzo często łóżka wykonane są z płyty MDF lub HDF, które są tańsze, a jednocześnie równie trwałe.

Wygodne łóżko do sypialni będzie równie ciekawie wyglądało z ramą metalową. Jest to stylistyka idealna do wnętrz nowoczesnych lub industrialnych. Jednocześnie jest to rodzaj ramy, który jest funkcjonalny. Chcąc umyć metalową ramę wystarczy przetrzeć ją wilgotną ściereczką.

Stelaż – odpowiada za naszą wygodę

Wybierając łóżko do sypialni, bardzo często koncentrujemy się na ramie łóżka, wyglądzie zagłówka. Zwracamy uwagę na rozmiar czy estetykę. Zapominamy jednak o najważniejszym. Stelaż łóżka jest odpowiedzialny za naszą wygodę.

Wypełnienie z płyty meblowej jest tańsze, ale wybierając wypełnienie z drewnianych listewek, które są delikatnie wygięte możemy liczyć na większy komfort. Warto wybrać stelaż, który składa się z dużej ilości listewek, które są elastyczne i delikatnie uginają się pod ciężarem ciała.

Wybierając wygodne łóżko do sypialni należy zwrócić uwagę na te wszystkie elementy. Dopiero łóżko, które będzie miało odpowiednie rozmiary, stelaż oraz ramę pozwoli się nam wygodnie wysypiać.