sztrum.pl

Dom i Ogród

Zakupy

Jaki piec gazowy do domu będzie najlepszym rozwiązaniem?

Należy mieć świadomość, że wybór pieca gazowego do domu jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy bowiem wiedzą, jakie kwestie powinno się uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji. Na rynku jest obecnie mnóstwo produktów różnych producentów, co znacznie utrudnia zakup. Jaki piec gazowy do domu?

Jak dobrać piec gazowy do powierzchni?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że praktycznie wszystkie dostępne na rynku przeliczniki są stosunkowo słabej jakości. Nie jest zatem rekomendowane przeliczanie mocy na powierzchnię. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się w tej kwestii ze specjalistą. Pomoże on w dobraniu najbardziej odpowiedniego pieca pod względem powierzchni użytkowej.

Warto zaopatrzyć się w piec z zasobnikami czy bez?

Należy mieć świadomość, że omawiana kwestia powinna być uzależniona przede wszystkim od indywidualnych potrzeb. W przypadku mniej intensywnego użytkowania może dojść do sytuacji, że oszczędności związane z wykorzystaniem zasobnika nie będą w stanie wyzerować się ze znacznie wyższym kosztem zakupu.

Jaki piec gazowy będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w przypadku większej rodziny? Warto postawić na urządzenie jednofunkcyjne. Godny uwagi jest bowiem fakt, że tylko i wyłącznie w tym układzie woda płynąca z różnych kranów będzie charakteryzowała się identyczną wysoką temperaturą w przypadku, gdyby piec nie nadążał z jej ogrzewaniem.

Kocioł gazowy – jaka temperatura?

Należy mieć świadomość, że najbardziej wszechstronnym rozwiązaniem będzie kondensacyjny piec gazowy. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że atutem tego urządzenia jest możliwość współpracy praktycznie z dowolnie wybranymi grzejnikami. Mogą to być grzejniki niskotemperaturowe, a także klasyczne.

Jaka będzie najlepsza moc pieca gazowego?

Bardzo trudnym zadaniem będzie udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Warto wiedzieć, że idealna moc grzewcza kotła będzie uzależniona od temperatury zewnętrznej. Godny uwagi jest fakt, że temperatura ulega zmianie. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że moc grzewcza pieca gazowego również musi być zmienna.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zakres możliwości zmiany mocy pieca gazowego nazywany jest zakresem modulacji mocy grzewczej. Warto wiedzieć, że w najprostszym możliwym ujęciu będzie to przedział mocy, w którym można odpowiednio dostosować ilość wytwarzanego ciepła do zapotrzebowania. Należy mieć świadomość, że w zdecydowanej większości przypadków powinno w zupełności wystarczyć urządzenie o mocy w przedziale od 3 do 12 kW.