sztrum.pl

Dom i Ogród

Budownictwo

Jak zaaranżować eleganckie wykończenie łazienki?

Łazienka to miejsce, które musi być praktyczne i funkcjonalne. Nie znaczy to, że nie chcemy, by jednocześnie była elegancka i zapraszała do odpoczynku. Jakie wykończenie łazienki będzie gustowne i praktyczne?

Płytki ceramiczne

Wybierając wykończenie łazienki chcemy, by było łatwe do utrzymania w czystości i jednocześnie odporne na warunki panujące w łazience. Płytki ceramiczne to idealne rozwiązanie. Można czyścić je przy pomocy wilgotnej szmatki lub środków chemicznych, które są dostępne w sklepach w bardzo dużej rozpiętości zapachowej.

Wykończenie łazienki płytkami ceramicznymi ma jeszcze jedną zaletę. Kafelki są odporne na wilgoć oraz częste zmiany temperatury, z jakimi mamy do czynienia w łazience.

Wybór płytek ceramicznych jest bardzo duży. Białe, niewielkie kafelki o formacie cegły idealnie sprawdzą się w łazience w stylu skandynawskim. W łazience, która ma być klasycznie urządzona świetnie będą wyglądały płytki imitujące panele drewniane. Drewno jest materiałem, który jest elegancki i jednocześnie wprowadza ciepły, przytulny nastrój do pomieszczenia. Do nowoczesnej łazienki bardzo dobrze sprawdzą się płytki w szarym kolorze. Są uniwersalne i pozwalają na stworzenie wielu aranżacji kolorystycznych wyłącznie dzięki wymianie dodatków.

Panele ścienne

Wykończenie łazienki panelami ściennymi wielu osobom wydaje się mało trwałym rozwiązaniem. Nie jest to prawda. Panele ścienne z tworzyw sztucznych są odporne na wilgoć, można je bez obaw zamontować w pomieszczeniu gdzie wilgoć przekracza 70 %.

Wykończenie łazienki panelami ściennymi to sposób na uzyskanie eleganckiego wnętrza, gdyż gama kolorystyczna paneli jest bardzo szeroka i każdy znajdzie wzór, który będzie odpowiedni do wymarzonego wnętrza.

Bardzo ważna cechą paneli jest ich niska cena. Wykończenie łazienki bardzo często okazuje się dużo bardziej kosztowne, niż mogliśmy się tego spodziewać w początkowej fazie remontu. Panele to sposób na ograniczenie wydatków.

Tapeta

Tapeta do łazienki wydaje się jeszcze bardziej karkołomnym pomysłem niż panele ścienne. Nic bardziej błędnego. Nowoczesne winylowe tapety do łazienki pokryte są folią pcv, która świetnie sprawdza się w trudnych warunkach.

Wykończenie łazienki tapeta to idealny sposób na wprowadzenie koloru do wnętrza. Nadmorskie widoki, piękne kwiaty czy futurystyczny wzór to sposób na łazienkę, która będzie wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Czarna tapeta ze złotymi dekoracjami to idealny sposób na łazienkę w stylu glamour. Industrialna tapeta imitująca popękaną ścianę będzie wyglądała niesamowicie we wnętrzu loftowym, a czarno-biały las w łazience w stylu skandynawskim. Do wystroju pomieszczenia dopasuj również armaturę – między innymi deszczownia do prysznica powinna pasować do stylu, w którym utrzymana jest cała łazienka. Dbałość o szczegóły sprawia, że wnętrze jest bardziej estetyczne, a przez to przyjemniejsze w odbiorze