sztrum.pl

Dom i Ogród

Dom

Do czego służy frezarka elektryczna?

Frezarki elektryczne to niezawodne elektronarzędzia powszechnie używane w wielu zakładach pracy. Pozwalają one na szybką oraz sprawną obróbkę powierzchni płaskich, kształtowanie gwintów, rowków oraz kół zębatych. Jakie jest jeszcze zastosowanie tego sprzętu?

Jak działa frezarka elektryczna?

Obecnie na rynku wybór frezarek jest ogromny. Dzieli się je ze względu na budowę, funkcję oraz zastosowanie. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą:

– mocą

– prędkością obrotu

– długością skoku

– jakością łożysk

– systemem regulacji oraz stabilizacji

Najważniejszym elementem jest frez, który po włączeniu tego elektro – narzędzia zostaje wprawiony w ruch obrotowy. Jeśli chodzi o materiał we frezarce, to może on poruszać się ruchem prostoliniowym, krzywoliniowym lub posuwowym.

Zadaniem tych urządzeń jest skrawanie tworzyw takich jak: metal, glazura, beton oraz drewno w celu ukształtowania rowków, kół zębatych oraz odpowiednich gwintów. Z ich pomocą można wykonywać rowkowanie, żłobienie oraz profile.

Wyróżnia się frezarki elektryczne górnowrzecionowe, dolnowrzecionowe, pionowe oraz specjalistyczne. Największą popularnością cieszą się są modele górnowrzecionowe, których wrzeciono znajduje się ponad stołem. Są one o wiele bezpieczniejsze podczas użytkowania od pozostałych. Można je z powodzeniem wykorzystywać zarówno do frezowania wewnętrznego, jak i zewnętrznego na całej powierzchni obrabianego materiału.

Decydując się na zakup tego sprzętu, warto wziąć pod uwagę to, do jakich celów ma służyć oraz jakie materiały będzie obrabiać. Trzeba też zwrócić uwagę na rodzaj zasilania oraz moc i cenę urządzenia.

Frezarka elektryczna zastosowanie

Urządzenie to jest bardzo uniwersalne, zatem znalazło powszechne zastosowanie w wielu branżach. Jest ono powszechnie wykorzystywane w stolarstwie oraz podczas uszczelnianie szczelin w spękanych posadzkach. Frezarki to urządzenia doskonale nadające się do:

– profilowania krawędzi

– zaokrąglania rantów

– wykonywanie żłobień na rantach desek

– wykonywania wczepów w deskach

– tworzenia dekoracyjnych żłobień na powierzchniach drewnianych

– oczyszczania ram okiennych, drzwi i uszczelniaczy

– tworzenia otworów pod zawiasy oraz okucia,

– usuwania lakieru lub farby z drewna o nierównej powierzchni,

– wykonywania otworów

Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się frezarki do ogrzewania podłogowego, które można znaleźć, chociażby w ofercie: https://mk-diament.pl/oferta/maszyny/frezarki/. Z pomocą tych urządzeń można wykonać montaż ogrzewania podłogowego bez pyłu oraz konieczności kucia wylewek. Jego użycie zdecydowanie skraca czas pracy wykonania ogrzewania podłogowego oraz obniża koszty związane z tą inwestycją.