sztrum.pl

Dom i Ogród

Ogród

Aranżacja ogrodu przed domem – na co zwrócić uwagę?

Ogród przed domem to miejsce, które odwiedzają wszyscy nasi goście. Powinna być to przestrzeń elegancka, dekoracyjna i zapraszająca do wejścia. Jak powinna wyglądać aranżacja ogrodu przed domem?

Najważniejszy jest styl

Aranżacja ogrodu przed domem powinna być dopasowana do stylu, w jakim jest dom. Dom drewniany świetnie będzie wyglądał w połączeniu z ogrodem, w którym są wielkie malwy, delikatne lobelie czy smagliczki.

Dom nowoczesny wymaga nowoczesnego ogrodu. Warto postawić na dekoracyjne trawy, elegancko wypielęgnowany trawnik oraz nowoczesne, futurystyczne oświetlenie, które podkreśli charakter ogrodu.

Aranżacja ogrodu przed domem, która będzie dopasowana do wyglądu domu, pozwoli na stworzenie spójnego obrazu, który będzie wyglądał estetycznie i gustownie. Trzeba pamiętać, że ogród przed domem to wizytówka całej nieruchomości.

Aranżacja ogrodu przed domem wygląda bardzo ciekawie, gdy ustawimy donice z kwiatami, które będą sezonowymi kompozycjami. Jesienne liście czy dynie ułożone w donicach to idealna dekoracja listopadowa. Latem w donicach pięknie wyglądają kwiaty kwitnące. A zimą można ustawić kompozycje oparte na gałęziach, które udekorujemy wesołymi lampkami.

Rośliny, które warto posadzić

Rośliny we frontowej części ogrodu muszą być jak najdłużej atrakcyjne. Warto skoncentrować się na roślinach, które cieszą oko kolorowymi liśćmi, gdyż te najdłużej wyglądają reprezentacyjnie. Berberys, klon pospolity, dereń czy wierzba białolistna wyglądają niezwykle efektownie. Dobierając krzewy, które mają ciekawe kwiaty, takie jej budleje czy bzy, stworzymy interesujące kompozycje.

W pobliżu krzewów warto posadzić byliny jednoroczne, które będą zachwycały kolorem oraz ogromną ilością kwiatów.

Czego nie wolno robić?

Aranżacja ogrodu przed domem to również unikanie błędów, które wpłyną na wygląd otoczenia. Należy unikać rozstawiania leżaków, hamaków i foteli wypoczynkowych. Strefę wypoczynku dużo korzystniej zaaranżować w tej części ogrodu, która jest położona w zaciszu. Dzięki temu będziemy mogli odpoczywać z dala od sąsiedzkich oczu, a strefa wejścia będzie wyglądała nienagannie.

Aranżacja ogrodu przed domem powinna być zawsze wypielęgnowana. Warto tak zaplanować sadzenie roślin, by nie były one kłopotliwe w utrzymaniu. Rośliny powinny być regularnie przycinane, trawnik koszony, a ścieżki zamiatane.

Aranżacja ogrodu przed domem to trudne zadanie. Warto jednak dobrze się do niego przyłożyć, gdyż dobrze dobrane rośliny nie będą wymagały wiele czasu i pracy, a jednocześnie będą elegancko zdobiły wejście do domu.